Velikost pisave
Uporabite funkcijo brskalnika
CTRL + / CTRL -
Je najnovejši in najbolj napreden merilnik krvnega tlaka
Vrsta izdelka: Medicinski pripomoček
Pakiranje: 1
Proizvajalec/blagovna znamka: Diafit
DIAFIT d.o.o.
Spodnji Slemen 6, 2352 Selnica ob Dravi
8,11 EUR
107,85 EUR
Okoliščine
Zagotoviti je potrebno miren prostor s prijetno temperaturo. Preiskovanec 30 minut pred merjenjem ne sme kaditi, piti pijač s kofeinom, jesti ali telovaditi. 3 do 5 minut pred merjenjem naj oseba sedi in se sprošča. Med merjenji in med posameznimi meritvami naj se ne pogovarja ali posluša sogovornika.
Položaj
Preiskovanec naj sedi z naslonjenim hrbtom. Nogi naj ne bosta prekrižani, stopali naj počivata na tleh. Golo roko naj ima naslonjeno na mizo, tako, da je sredina nadlakti oziroma manšeta v višini srca. Sredina napihljivega mehurja se namesti na mesto utripanja brahialne arterije v sprednji komolčni kotanji. Spodnji konec manšete naj bo 2-3 cm nad sprednjo komolčno kotanjo. Manšeta naj enakomerno openja nadlaket v proksimalnem in distalnem delu, tako da je na vsakem koncu pod manšeto za 1 prst prostora.
Metodologija KT se izmeri trikrat (dvakrat, če sta meritvi normalni) zaporedoma z 1- minutnimi presledki in upošteva povprečje zadnjih dveh meritev.
Manšeta mora biti ustrezno velika glede na posameznikov obseg nadlakti. Pri samodejnih elektronskih merilnikih naj se velikost manšete izbere na podlagi proizvajalčevih navodil. Izbira pravilne velikosti manšete je ključna za točnost meritev KT in je odvisna od posameznikove nadlakti. Pri premajhni manšeti se KT preceni, pri preveliki pa podceni
Za uravnavanje blago zvišanega krvnega tlaka in podporo delovanja krvnega obtoka.
Podrobneje8,11 EUR
Za zniževanje blago zvišanega krvnega tlaka, ko zdravljenje z zdravili še ni potrebno.
Podrobneje8,53 EUR
Družinski merilnik krvnega tlaka s Comfortno manšeto in "Intelli Wrap" tehnologijo.
Podrobneje107,85 EUR
© 2025 Gorenjske lekarne, vse pravice pridržane | Avtorji spletne strani
Some text in the modal.
Uporabite funkcijo brskalnika
CTRL + / CTRL -